Predstavte si, ako vaša rodina sedí na gauči, túlite sa k sebe s hrnčekmi horúceho čaju a užívate si praskanie dreva v krbe, kým vonku fúka studený vietor a za oknami je kopec snehu. Toto je naša rodinná pohodička počas mrazivých februárových dní. Je to scéna, na ktorú nechcem zabudnúť. Lenže bez fotky spomienky vyprchajú rýchlo. Je ale úplne jedno, ako vyzerá váš spoločne strávený čas s rodinou. Bude mi radosťou zdokumentovať vašu lásku počas rodinného life-style fotenia vo vašej domácnosti. Na mieru, bez potreby pózovať a iba s jemným usmernením. Je to zážitok, ktorý by mala skúsiť každá rodina. Prečo je teda fotenie doma dobrý nápad? Poďme sa na to pozrieť.

Aké veci môžeme robiť počas fotenia doma?

To je úplne na vás. Počas úvodných konzultácií sa dohodneme na 3-4 aktivitách a porozprávame sa o tom, ako budú prebiehať. Dám vám niekoľko tipov a dobrých nápadov na rodinné aktivity počas fotenia u vás doma, no zároveň skúskime prísť s niečim unikátnym pre vašu rodinu.

Predstavte si, že vonku prší a vy ste s deťmi zatvorení doma. Ako spolu trávite čas? Spoločným brainstormingom prídete na tie najlepšie veci. Okrem bežných činností pridáme aj nové, ktoré si vaše deti užijú. Samozrejme po dohode a odsúhlasení z vašej strany.

Toto je skvelá príležitosť dovoliť deťom niečo, čo by ste im za iných okolností normálne nedovolili. Napríklad jesť zmrzlinu v posteli, skákať zo sedačky alebo hrať vankúšovú vojnu. Čokoľvek mimo bežných vecí im dovolíte a máme takmer garantované, že deti budú nadšené a váš rodinný fotograf spolu s nimi. Toto môže byť pre niektoré rodiny jeden z hlavných dôvodov prečo je fotenie doma dobrý nápad.

Ale čo ak to u mňa doma nevyzerá dobre?

Netrápte sa! Žiadna domácnosť nie je (alebo nemala by byť) dokonalá. Obzvlášť, keď máte deti. To proste nejde a je to v poriadku. Videl som veľa domácností a k deťom neporiadok jednoducho patrí. Nie je sa za čo hanbiť.

Zamerajte sa na 1-3 izby v dome. Miestnosti vyberajte podľa toho, či je v nich dostatok svetla (majú veľké okná) a podľa toho, aké aktivity chcete ako rodina s deťmi podniknúť. Následne sa snažte tieto izby upratať podľa možností.

Ale neupratujte ich príliš. Chcete mať predsta autenické fotky a spomienky na chvíle, ktoré s deťmi bežne zažívate. Tak, aby keď sa po rokoch pozriete na fotky, ste nežili v ilúzii, že hoci ste mali doma 3 malé deti, váš dom bol vždy čistý a uprataný.

V skratke, nechcem aby ste z fotenia mali zbytočný stres. Sľubujem, že sa vám nebudem pozerať do skríň a pod posteľ. Iba keby sme sa s deckami na takej hre dohodli 🙂

Čo si má naša rodina obliecť na fotenie?

Výber oblečenia na domáce fotenie bude trochu iný, ako na fotenie na záhrade, v prírode alebo v meste. Zvolené rodinné aktivity by mali predurčovať to, ako sa oblečiete. Ak sa rozhodnete piecť palacinky, čítať si pri krbe a jesť koláče v posteli, potom možno bude dávať väčší zmysel obliecť si pyžamo.

Ak uvažujete nad spoločným pečením, stavaním bunkra a veže z kociek, bude uveriteľnejšie, ak sa oblečiete do teplákov a tričiek namiesto dámskych šiat alebo pánskej košele. Vždy sa budem snažiť poradiť tak, aby fotka nepôsobila umelo.

Nemenej dôležitá časť prípravy je príprava samotných detí na fotenie. Viete, ako sa s nimi o tom porozprávať?

Rezervácia rodinného fotenia

Ak si chcete zarezervovať rodinné fotenie stačí, keď mi napíšete cez kontaktný formulár. Potom, aby som vašu rodinu lepšie spoznal, vám pošlem krátky úvodný dotazník. Po jeho vyplnení si zavoláme (videohovor alebo klasický telefón, prípadne email), ušijem vám rodinné a detské fotenie na mieru a dohodneme sa na termíne realizácie. Budem sa tešiť a nezabudnite, hlavne žiaden stres! Fotenie je krásny zážitok, ktorý dokáže spojiť celú rodinu. Ak aj po prečítaní tohto článku máte stále pochybnosti prečo fotenie doma je dobrý nápad, neváhajte ma kontaktovať a môžeme vaše pochybnosti prebrať emailom alebo telefonicky.

Hľadáte rodinného fotografa?

Chceli by ste sa porozprávať o možnostiach rodinného fotenia? Pomôžem vám naplánovať kvalitný čas strávený s vašimi najmilšími vo forme lifestyle rodinného fotenia, či už v domácnosti alebo na nejakej zaujímavej lokalite v prírode. Fotenie bude jedna veľká hra, ktorou prevediem celú vašu rodinu. Nechajte ma zdokumentovať lásku medzi vami a vaše deti vám za to jedného dňa poďakujú.