Párové a rande fotenie

Či ste mladí milenci, ktorí sa len začínajú spoznávať, alebo párik, ktorý už prešiel dlhou cestou plnou spoločných zážitkov, rád vám pomôžem zvečniť vašu lásku a spoločné chvíle. Spravte si radosť a oslávte čas strávený jeden s druhým vo forme romantického párového alebo rande fotenia ušitého na mieru vašim predstavám.

— Bude mi cťou zachytiť práve ten váš príbeh
párový fotograf Peter Salaj

Ľúbostný vzťah je spoločný príbeh, ktorý sa píše každým dňom, každým dotykom a každým pohľadom. Príbeh, ktorý je plný smiechu, sĺz, radosti a smútku, víťazstiev a porážok. Príbeh, ktorý je tak jedinečný a pritom tak univerzálny, ako láska samotná.

Každý vzťah je iný, krásny vo svojej podstate a tak komplexný zároveň. Aj to je jeden z dôvodov prečo sa vždy snažím počas párového alebo rande fotenia vytvoriť kreatívne zábery, ktoré budú pre každý pár v niečom originálne. Ak hľadáte párového fotografa, ktorý zachytí spontánne, autentické momenty a zdokumentuje váš príbeh lásky, čítajte ďalej.

Čo ponúkam
NADŠENIE

Rozpoviem váš rande príbeh cez sériu jedinečných fotografií plných lásky a emócií.

Technika

Používam profesionálnu fototechniku a objektívy s vysokou rozlišovacou schopnosťou.

svetlo

Efektívne kombinujem použitie prirodzeného aj štúdiového osvetlenia.

Postprodukcia

Každú fotku kolorujem do naturálnych farieb a retušujem na mieru.

Môj prístup ku foteniu párov a rande

Počas párového alebo rande fotenia sa snažím nerobiť iba pekné fotky, ale ide mi predovšetkým o zachytenie úprimnej emócie a vzťahu medzi vami. Snažím sa vytvoriť sériu fotiek, ktoré sú prirodzené, romantické a hlavne skutočné. Chcem vám dať bezpečný priestor na to, aby ste sa prejavili takí, akí ste. Som otvorený vašim nápadom a novým výzvam.

Každý pár má svoje vlastné jedinečné spomienky a zážitky, ktoré tvoria originálny príbeh lásky. Aby som z vás dostal emócie, celým fotením vás budem sprevádzať. Vo výsledku sa budete pred foťákom cítiť komfortne a vaše rande fotenie si spolu užijete. Fotky budú iba vedľajší produkt zmysluplne stráveného spoločného času, ktorý bude zážitkom pre vás oboch.

Čo môžete odo mňa očakávať počas párového a rande fotenia
  • Budem režisérom a tvorcom vašej spoločnej párovej fotografie, či už v domácnosti alebo vonku v prírode
  • Budem tvorcom intímnej atmosféry, v ktorej sa budete cítiť telom aj duchom v prítomnosti so svojou polovičkou
  • Budem iniciovať rôzne sociálne interakcie a aktivity, pričom súbežne budem jednotlivé momenty dokumentovať
  • Budem v úzadí a v tichosti vás budem pozorovať, pričom budem fotiť spontánne momentky
  • Budem prichádzať s nápadmi na fotky a budem spolupracovať s vami na ich fotografickej realizácii
  • Budem mať dobrú náladu, budem vás pozitívne motivovať a nebudem vás stresovať

Referencie od zákazníkov

Kristína: Zažili sme nezabudnuteľné fotenie! Fotograf nás dokázal rozosmiať a uvoľniť a tak vyzerajú výsledné fotografie naozaj prirodzene a nenútene. Profesionálny prístup, fotky prišli bleskovo a sú naozaj krásne! Veľmi odporúčam.

Filip: Som nadmieru spokojný s fotením, profesionálny a zábavný pristup ďakujem za super fotenie.

Kristína & Filip

Eva: Peťo!! Mega nádherné fotky ❤️ Dovolím si povedať, že jedny z najkrajších, aké máme, nádherné svetlo a tiene 😱 Wow, super práca, moc ďakujeme 😍

Martin: Peter nám spravil krásne fotky a my sme sa pri fotení cítili prirodzene ako na skutočnom rande. Skvelý prístup, rýchle zhotovenie finálnych fotografií a skvelé nápady. Fotky nám vyčarili obrovský úsmev na tvári a určite každému odporúčame tento zážitok!

Eva & Martin

Cenník párového a rande fotenia

Pri fotení vám chcem ponúknuť nielen službu, ale aj pekný zážitok, pri ktorom sa budete cítiť dobre a nebude vás strašiť foťák ani svetlá. Fotky, ktoré spravím, budú viac ako len fotky. Bude to veľmi osobná kolekcia spomienok a pocitov, ktoré budú obdivované priateľmi a rodinou po generácie. Nikto ešte neoľutoval, že sa rozhodol vytvoriť si pamiatku na svoje ja, partnera/partnerku, rodinu alebo svoje deti. Práve naopak. Mnoho ľudí ľutuje, že tak nespravili – ja som medzi nimi.

Oba rande balíčky obsahujú konzultácie pred fotením (osobne alebo cez videohovor) vrátane poradenstva, editovanie, kolorovanie a základnú retuš všetkých fotografií a ich odovzdanie vo forme online galérie v digitálnej podobe. V cene sú aj cestovné náklady do 50km z Považskej Bystrice, potom 0,25€/km.

Balíček MINI

100€
Párové a rande fotenie
1 hodina fotenia, 1 lokalita
Minimálne 30 finálnych fotografií

Balíček MAXI

150€
Párové a rande fotenie
Rovnako ako balíček MINI
Naviac hodina fotenia (celkovo 2)
Naviac lokalita (celkovo 2)
Minimálne 60 finálnych fotografií
10€ zľava na ďalšie fotenie

Ako rezervovať párové alebo rande fotenie

Na úvod by ste ma mali trochu spoznať. Prezrite si moje portfólio, pozrite si web a prečítajte si o mojom prístupe ku foteniu rande. Nevynechajte ani sekciu najčastejšími otázkami, kde nájdete rýchle odpovede na všetky základné otázky o rande fotení. Môžete si pozrieť aj môj instagram, kde nájdete fotky zo zákulisia a nové práce.

Ak sa vám páči môj štýl a uvažujete, že si párové alebo rande fotenie objednáte, v skratke môžete očakávať nasledovný postup. Vždy sa snažím o to, aby celý proces bol čo možno najjednoduchší a najtransparentnejší, bez zbytočnej byrokracie.

KONTAKT

Ak máte záujem o fotenie, kontaktujte ma prosím emailom alebo telefonicky.

DOTAZNÍK

Zašlem vám krátky dotazník, ktorý mi pomôže spoznať vás a vaše predstavy.

KONZULTÁCIE

Spojíme sa cez videohovor, preberieme všetky detaily a dohodneme si termín.

FOTENIE

Fotenie prebieha v mojej réžii. Vy si len užívate bez stresu a v dobrej nálade.

GALÉRIA

Výsledný produkt, vaše krásne fotografie, nájdete vo svojej súkromnej galérii.

1. Páči sa vám môj štýl? Ozvite sa!

Mám veľkú radosť, že sa vám moje fotky páčia a bude pre mňa cťou byť vašim fotografom. Spolu budeme pracovať na fotkách, ktoré si nájdu miesto na vašej stene alebo nočnom stolíku po dlhé roky. Napíšte mi cez kontaktný formulár alebo email a podeľte sa o vaše predstavy!

2. Chcem o vás zistiť viac

Zašlem vám úvodný dotazník, ktorý mi pomôže vás trochu spoznať a lepšie sa tak pripraviť na konzultácie pred fotením.

3. Konzultácie

Spojíme sa cez videohovor a prejdeme si celé párové alebo rande fotenie na základe odpovedí z dotazníka. Dám vám odporúčania ako sa na fotenie pripraviť, čo si obliecť a podobne. Budeme sa rozprávať o vašich očakávaniach a o tom, čo chcete na fotkách zachytiť. Preberieme aj rôzne návrhy a lokality na fotenie. Veľa zákazníkov kombinuje napr. fotenie doma na záhrade s fotením v prírode alebo na nejakom pre vás výnimočnom mieste.

Pošlem vám zmluvu, ktorá bude obsahovať všetky dohodnuté veci. Za párové alebo rande fotenie si nezvyknem pýtať zálohovú platbu, no počas hlavnej sezóny vás môžem požiadať o 30€ za rezerváciu termínu. V prípade, že by ste chceli termín zrušiť, dajte mi prosím vedieť minimálne 3 dni vopred. Podľa časových možností sa budem snažiť vyhovieť aj žiadostiam o zmenu termínu v prípade nepriaznivého počasia. Ak ochoriete, dohodneme sa na inom dátume.

4. Ideme na to!

Vymeníne si telefónne čísla a stretneme sa na dohodnutom mieste. Prosím, snažte sa prísť načas, pretože po vás môžem mať dohodnuté ďalšie fotenie a nebudem môcť vám ponúknuť čas naviac. Pri fotení vás usmerním, niekedy trochu a niekedy viac. Budem sa snažiť zachytiť vás v tom najlepšom svetle a tých najzaujímavejších uhloch. Hlavne žiaden stres, fotenie je zábava. Zvyšný doplatok za rande fotenie je splatný najneskôr 15 dní po odovzdaní fotografií.

5. Vaša online galéria je pripravená

Snažím sa dodať finálne fotografie do 14 dní od fotenia, ak sa nedohodneme inak. Dostanete link s prístupom do online galérie, kde si môžete prezrieť a zároveň aj stiahnúť všetky fotky v maximálnom rozlíšení. Album bude dostupný po dobu 3 mesiacov, tak sa prosím uistite, že za ten čas si fotky stiahnete. Urobte si radšej zálohu v počítači aj na cloude. Predtým ako album exspiruje, dostanete emailovú notifikáciu.

Najčastejšie otázky o párovom a rande fotení

Formality
Odkiaľ ste a kde všade fotíte?

Som z Považskej Bystrice a fotím v rámci celého Slovenska. Do 50km z PB si cestovné náklady neúčtujem, nad 50km potom počítam 0,25€ za 1 kilometer.

Ako dlho vopred treba rezervovať termín?

Ak je to urgentné a budem dostupný, môžeme si dohodnúť párové alebo rande fotenie aj na poslednú chvíľu. Vždy ale odporúčam zarezervovať si fotenie rande aspoň 2 týždne vopred. Budeme mať tak čas veci prekonzultovať a vy si môžete vybrať vhodné oblečenie, absolvovať kaderníka, nechty a pod.

Musím pred fotením zaplatiť zálohu?

Za párové alebo rande fotenie nezvyknem pýtať zálohovú platbu, no počas hlavnej sezóny vás môžem požiadať o 30€ za rezerváciu termínu.

Kedy sa platí zvyšný doplatok za objednané fotenie?

Zvyšný doplatok za párové alebo rande fotenie je splatný najneskôr 15 dní po odovzdaní fotografií.

Podpíšeme zmluvu o poskytnutí služieb?

Zmluva o poskytnutí fotografických služieb chráni vás ako zákazníka a mňa ako fotografa. V zmluve sú zahrnúte základné veci, na ktorých sa vopred dohodneme, ako napr. cena, moje garancie, popis a rozsah práce a pod.

Získam vlastnícke práva ku fotografiám?

Na fotky získate licenciu na osobné použitie. Fotky môžete používať na svojej webovej stránke, v profile zoznamky alebo na účtoch sociálnych médií, môžete si ich vytlačiť a rozdať všetkým známym alebo zarámovať a zavesiť na stenu. Autorské práva na vaše fotografie si ale ponechávam ja. V praxi to znamená len to, že som fotky vytvoril a chránim sa tak pred ľuďmi, ktorí by chceli moje fotky ukradnúť, vyhlasovať za svoje alebo speňažiť.

Budú moje fotky zverejnené online?

Instagram a online marketing sú neoddeliteľnou súčasťou propagácie mojich fotografických služieb pre potenciálnych klientov. Ak si neželáte, aby vaše fotky boli zverejnené na Instagrame a na tomto webe, dajte mi prosím vedieť.

Párové/rande fotenie
Kedy je najlepší čas na fotenie?

Závisí to od vás a vašich predstáv a ako dobre/zle zvládate teplé a studené počasie. Počas našej úvodnej konzultácie preberieme konkrétne váš prípad. Fotenie vnútri vo vašej domácnosti je možné realizovať vždy a fotenie vonku prebieha prakticky celoročne, s výnimkou daždivého počasia.

Čo ak ochoriem?

Nič sa nedeje, rande fotenie presunieme na iný termín. Ide hlavne o to, aby ste sa počas fotenia cítili dobre a mali pekný zážitok.

Čo ak bude zlé počasie?

Ak máme párové alebo rande fotenie naplánované vonku a hlási vyslovene zlé počasie, dohodneme sa na zmene termínu. Ak je počasie premenlivé, zamračené alebo občas spadne nejaká kvapka, tak ideme do toho. Vtedy často vznikajú tie najzaujímavejšie fotky vďaka dramatickej súhre svetla a mrakov. V prípade domáceho fotenia počasie nie je problém.

Nerád/a sa fotím. Čo mám pred foťákom robiť?

A viete čo? Toto mi hovorí skoro každý. Aj tí, ktorí na fotkách vyzerajú uvoľnene a sebavedomo. Ak neviete čo robiť s rukami a nohami, nebojte sa. Niekedy vás usmerním viac a niekedy menej. Mojím cieľom je, aby bol celý proces zábavný a bezbolestný.

Nie som model/ka. Ako budem na fotkách vyzerať?

Vôbec nemusíte vyzerať ako model/ka a napriek tomu si môžete fotenie užiť a mať zo seba skvelý pocit. Ak máte nejaké partie tela, ktoré nechcete zvýrazniť a naopak, ak chcete na niektoré partie upriamiť pozornosť, dajte mi prosím vedieť počas konzultácií, aby som si toho bol pri fotení vedomý a náležite vyberal vhodné kompozície.

Nie som fotogenický/á. Čo mám robiť?

Nie ste sami. Hovorí mi to každý druhý klient. Ale keď ideme fotiť, tak často je to iba o tom, že klient potrebuje fotografa, ktorý mu pomôže sa uvoľniť a odpútať pozornosť od fotenia. Potom akoby mávnutím čarovného prútika miznú kŕče v tvári a vydesené pohľady.

Čo si mám obliecť?

Vybrať si vhodné oblečenie je dôležité, pretože to bude určovať vzhľad, dojem a emócie z fotografií. Vo všeobecnosti neodporúčam oblečenie so silným pravidelným vzorom, obrázkami, logami a množstvom výrazných farieb. To všetko potom odpútáva pozornosť od vašej tváre. Detaily preberieme počas konzultácie.

Koľkokrát sa môžem počas fotenia prezliekať?

Nemám to definované ako nejaké pravidlo. Závisí to od toho, koľko oblečenia a doplnkov chcete do fotenia zapojiť, ako rýchlo sa viete prezliecť a koľko budeme mať času. Pre fotenie rande to sú zvyčajne 1-2 typy oblečenia.

Kde všade vonku môžeme ísť fotiť?

Možností je veľa. Akú predstavu máte vy? Mnoho zákazníkov si vyberá fotenie v prírode, v parku, na záhrade alebo na nejakom mieste, ktoré je pre klienta výnimočné a má k nemu citovú väzbu. Je to vec osobnej konzultácie. Poradím.

Produkcia
Ako by ste opísali svoj fotografický štýl?

Uvoľnený, závabný a bez stresu. Prirodzené momentky so štipkou usmernenia, sem-tam nejaká póza a nesmie chýbať ani klasika typu „povedz sýr“. Počas konzultácie preberieme vaše preferencie a prispôsobíme tomu fotenie.

Chcem mať spontánne aj pózované fotky. Dá sa to?

Samozrejme! A aj to odporúčam.

Používate prirodzené svetlo alebo štúdiové blesky?

Najkrajšie fotky sú často krásne vďaka tomu, ako fotograf využil svetlo. Prirodzené svetlo môže byť krásne, ale také svetlo často neprichádza zo správneho smeru, nemá správnu intenzitu, či farbu a nevyhovuje tak predstavám, ku ktorým sa snažíme s klientom dopracovať. Verím vo využitie všetkých možných svetelných zdrojov, ktoré mám k dispozícii, aby som vytvorili čo najzaujímavejšie fotografie. Často je to práve kombinácia umelého a prirodzeného svetla. V interiéri aj v exteriéri.

Robíte si zálohy fotiek v prípade tech. problémov?

Už počas fotenia je každá fotka simultánne ukladaná na 2 pamäťové karty naraz. Po skončení fotenia sú všetky fotky zálohované na externý disk a na šifrovaný cloud.

Aká je vaša fotografická výbava?

Používam fotoaparáty Fujifilm spolu s objektívmi Fujinon s vysokou rozlišovacou schopnosťou. K tomu ešte nejaké blesky, svetlá a dáždniky.

Chcem fotky ako má kamoška. Nafotíte to rovnako?

Nenafotím. Ak si ma objednáte na fotenie, dúfam, že je to preto, že sa vám páčia moje fotky a môj štýl. To, čo vidíte v mojom portfóliu, je spätná väzba pri interakcii s osobou, ktorú fotografujem. Je to tiež odraz môjho vnímania priestoru v reálnom čase, kedy sa snažím klientov nasmerovať do správneho svetla tak, ako ho vidím ja.

Máte vlastné fotoštúdio?

Štúdio nemám. Všetky moje fotenia prebiehajú buď u klientov doma alebo na vopred dohodnutom mieste.

Postprodukcia
Budem si môcť vybrať, ktoré fotky upravíte?

Nie. Klientom dávam iba tie najlepšie fotky. Nemá zmysel, aby som odovzdával fotky, ktoré sú zle exponované, zle zaostrené, zle komponované, duplicitné alebo fotky, kde máte zatvorené oči a pod.

Prečo nemôžem vidieť všetky fotky, ktoré nafotíte?

To by ste ani nechceli. Počas fotenia spravím veľa fotiek, aby som sa uistil, že mi neunikne žiaden vzácny moment. Mnohé z týchto fotiek sú duplicitné, prípadne zle exponované, zle komponované alebo zle zaostrené. Na ostatných zase môže mať niekto privreté alebo zatvorené oči. Tiež nie na každej fotke sa tvárime tak, že by sme si ju chceli zarámovať a zavesiť na stenu.

Čo znamená editovanie, kolorovanie a základná retuš?

Každá jedna fotka prechádza komplexnou postprodukciou. Optimalizácia expozície, vyváženie bielej, korekcia jasu a tieňov, nastavenie kontrastu a orez – to je editovanie. Nastavenie odtieňu, saturácie a jasu jednotlivých farieb a ich vyladenie cez krivky – to je kolorovanie. Odstránenie škrabancov, modrín a vyrážok – to je základná retuš.

Používate pri editovaní prednastavené filtre?

Nepoužívam. Každú fotku upravujem ako jedinečné umelecké dielo. Mám konzistentný štýl (nadčasový, naturálny a príjemný na pohľad), ale nie do takej miery, aby vaše fotky vyzerali úplne inak, ako v realite.

Budú moje vrásky a vyrážky vyretušované?

Hoci sa na fotkách snažím zachytiť prirodzené situácie a skutočnosť, viem, že väčšina ľudí asi nebude nadšená pri detailnom pohľade na každú vrásku a vyrážku na svojej tvári. Citlivo vyretušujem všetky nedokonalosti na pokožke v rámci základnej retuše.

Budú fotky pripravené na tlač?

Áno. Fotky, ktoré vám dodám, sú hotové finálne fotky vo vysokom rozlíšení a sú pripravené na tlač.

Stále som vás nepresvedčil? Napíšte mi!