Prečo sa rodinné fotenie oplatí? Najlepšie na fotení je dokumentovanie úprimného šťastia, lásky a vzťahov jednotlivých členov. Rodinné portréty sú vizuálnym príbehom vašej rodiny. To, ako vyzeráte, ako sa smejete, objímate sa so svojim partnerom, to je všetko príbeh, ktorý začal a má korene v minulosti. Fotky celej vašej rodiny počas spoločného fotenia, to je prítomnosť a detské portréty sú oknom do budúcnosti vás a vašich detí.

O pár rokov od dnešného fotenia, keď vyrastú, dospejú a koniec koncov sa odsťahujú z vášho domu, tak sa pozriete na tieto fotky a spomeniete si na deň, kedy vznikli. Budete v nich vidieť príbeh ich detstva a čo všetko sa od vtedy zmenilo. Čas plynie niekedy rýchlejšie, ako by sme chceli.

Niektoré rodiny sa rozhodnú pre nafotenie portrétov každoročne, aby tak vytvorili jedinečnú spomienku na to najcennejšie, čo v živote majú – jeden druhého. Sám mám rodinu a vždy na Vianoce sa spoločne fotíme a potom si fotku vytlačíme na veľkoformátovej tlačiarni a dáme si ju zarámovať. Je to už tradícia a s odstupom času, rok po roku, to pre nás všetkých má nevyčísliteľnú hodnotu.

Prínos rodinného fotografa

Každý profesionálny rodinný fotograf má svoj vlastný štýl, určitú úroveň technických zručností a fototechniku, ktorú používa. Znamená to, že nie všetci fotografi sú rovnakí a preto nie je zodpovedné očakávať od každého rovnaký výsledok. Platí, že pre každého existuje jedinečný fotograf, ktorý vám prinesie zážitok a výsledky, ktoré predčia vaše očakávania. Na fotenie sa odporúčam tiež adekvátne pripraviť.

Využite prednosti rodinného fotografa vo svoj prospech a vyberte si takého, ktorý ponúka štýl zodpovedajúci vašim predstavám. Technické znalosti sú nepochybne dôležité a mali by byť povinnou výbavou každého profesionála, na konci dňa to nie je o tom, aký má kto foťák, akú má techniku, ako používa svetlo a ako rodinu pózuje. Je to o spojení, o vzťahu, aký si dokážete s fotografom založiť a vybudovať. Inými slovami, ak chcete mať tie najkrajšie fotky, musíte si s fotografom „kliknúť“, aby ste sa cítili uvoľnene a vedeli sa foteniu odovzdať naplno. Bez stresu a v dobrej nálade.

Selfíčka zo smartfónu majú nízku hodnotu

Jednou z najčastejších vecí, ktorú o fotografoch počúvam, je že teraz je fotograf každý. Stačí k tomu smartfón vo vrecku. Tak veľmi sa spoliehame na technológie, že niekedy zabúdame na to podstatné. Smartfóny sú nepochybne nesmierne užitočné a je to malý zázrak, že vo vrecku môžeme nosiť malé zariadenie, ktorým dokážeme fotiť a natáčať videá v slušnej kvalite. Tak prečo sa teda rodinné fotenie so službami profíka oplatí?

Čo ak nám ale telefón spadne na zem a rozbije sa? Čo ak sme si nespravili zálohu a zabudli sme heslo na cloud? Nikdy nie je rozumné vložiť všetky vajíčka do jedného košíka. Žijeme v časoch, kedy odfotiť niečo alebo niekoho je strašne jednoduché. Nafotiť ale portrét, ktorý má hlbší význam, zmysel a hodnotu je už vec iná. Na to potrebujete profesionálneho fotografa.

Fotky si môžete vytlačiť vo veľkom formáte

Rodinné portréty od profesionálneho fotografa sa môžu stať skutočným umeleckým dielom, na ktoré budete právom hrdí. Fotky si budete chcieť vyltačiť na prémiový fotografický papier, zarámovať a zavesiť na stenu. Rád odporúčim veľkosť, farbu a typ fotorámiku vzhľadom na zariadenie a štýl vašej izby v dome.

Fotkami môžete niekoho obdarovať

Keď hovoríme o tlači, tak zarámovaná fotografia vás a vašich detí je veľmi hodnotý darček v rámci rodiny. Je deň matiek alebo deň otcov? Alebo majú starí rodičia nejaký sviatok? Ak máte fotky vytlačené a zarámované, starí rodičia vašich detí iste takýto darček iste ocenia, budú ho obdivovať a radi si ho uložia na viditeľné miesto u seba doma.

Je Valentín? Rodinné fotenie je skvelým spôsobom ako prekvapiť svoju partnerku. Nehovoriac o Vianociach a ďalších príležitostiach počas roka.

Fotenie je spoločná rodinná aktivita

Ak sa rozhodnete pre rodinné fotenie so mnou, bude to znamenať, že spolu strávime 1-2 hodiny buď u vás doma alebo ešte na nejakom ďalšom mieste naviac. Fotenie je zábava a je to hlavne zážitok pre celú rodinu.

Sám som otec a tak viem, že fotenie detí môže byť dosť náročné. Obzvlášť keď proste nemajú svoj deň. Pred fotením očakávajte online konzultácie, kde vás celým fotením prevediem a zodpoviem nezodpovedané otázky. Na fotenie rád prídem aj trochu skôr, aby som sa s vami mohol zoznámiť aj osobne a ešte raz si prešiel čo nás čaká. Deti budú zaujaté novým človekom a všetkou tou novou technikou, ktorú im veľmi rád predvediem. Akonáhle sa medzi nami prelomia ľady a budeme mať vytvorený nejaký vzťah a dôveru v jeden druhého, deti ale aj vy sa uvoľníte a začnete si fotenie užívať.

Po chvíli aj zabudnete, že som tam a profesionálne fotenie sa zrazu pretvorí na krásnu zmysluplnú rodinnú aktivitu.

A či a prečo sa rodinné fotenie naozaj oplatí? Túto otázku si musí zodpovedať každá rodina sama za seba.

Hľadáte rodinného fotografa?

Chceli by ste sa porozprávať o možnostiach rodinného fotenia? Pomôžem vám naplánovať kvalitný čas strávený s vašimi najmilšími vo forme lifestyle rodinného fotenia, či už v domácnosti alebo na nejakej zaujímavej lokalite v prírode. Fotenie bude jedna veľká hra, ktorou prevediem celú vašu rodinu. Nechajte ma zdokumentovať lásku medzi vami a vaše deti vám za to jedného dňa poďakujú.